Tanio, szybko i dobrze – czyli trójkąt niemożliwości w tłumaczeniach

tłumaczenia dobrze czy tanio ANGOS

 

Czym kieruje się współczesny Klient szukając dobrego tłumacza? Jakie kryteria stosuje wybierając konkretne biuro tłumaczeń? Jakie ma oczekiwania pod względem ceny, warunków realizacji i rozliczenia zlecenia?

 

Szeroki dostęp do Internetu daje dziś nieograniczone możliwości szybkiego porównania cen za tłumaczenia. Jak zatem uzyskać najlepszą jakość i nie przepłacać i czy możliwe jest tłumaczenie tanie, szybkie i dobre?

Z wieloletniej praktyki wiemy, że jeżeli ma być tanio i szybko, to nie będzie dobrze. Jeżeli ma być tanio i dobrze, to nie będzie szybko. A jeżeli ma być szybko i dobrze, to nie będzie tanio.

tłumaczenia ANGOSANGOS Kraków

Zmieniając jeden z parametrów należy zmienić pozostałe, w przeciwnym razie nie uzyskamy efektu końcowego

 

Uświadomienie tej zależności Klientom nie jest łatwym zadaniem, gdyż prawie każdy zwraca uwagę jedynie na cenę usługi, nie pytając o jakość. A jakość w przypadku tłumaczeń, zwłaszcza specjalistycznych, wymagających fachowej wiedzy, jest elementem kluczowym. Zatem nie cena, a wartość usługi, powinna być dla świadomego Klienta głównym kryterium wyboru.

Stosując język korzyści i zagrożeń, można uświadomić Klientowi co zyska zlecając tłumaczenie właśnie w naszym biurze, a co straci, jeżeli nie zdecyduje się na nasze usługi. Ten drugi rodzaj argumentacji, czyli pokazanie Klientowi, co może stracić, działa często lepiej.  

Na wartość usługi składa się nie tylko sam proces tłumaczenia, ale i kompleksowa obsługa Klienta, począwszy od przygotowania wyceny, określenia warunków i terminu realizacji zamówienia, poprzez koordynację całego projektu tzn. przekazanie niezbędnych informacji odpowiednio wybranemu tłumaczowi, uzgodnienie z Klientem dodatkowych wymagań dotyczących np. fachowych konsultacji, weryfikacji językowej przez native speakera itp., aż po przekazanie Klientowi gotowego przekładu.

Szybkie reagowanie na potrzeby Klienta, sprawny przepływ informacji i profesjonalne podejście do każdego zlecenia sprawią, że nasze usługi zostaną wysoko ocenione. I jest to najbardziej skuteczna strategia, gdyż nie ma lepszej reklamy niż zadowoleni Klienci! A zadowoleni Klienci, to szansa na pozyskanie kolejnych 🙂

Jedno jest pewne – jakość musi kosztować, a pogodzenie oczekiwań Klientów z interesami biur tłumaczeń czy tłumaczy-freelancerów, to wyzwanie dzisiejszego rynku tłumaczeniowego.

Już niemal 30 lat działalności Biura Tłumaczeń ANGOS utwierdza nas w przekonaniu, że najważniejsze jest zbudowanie własnej, rzetelnej marki i szybkie reagowanie na potrzeby Klientów, zapewniając usługi profesjonalnych tłumaczy i sprawną obsługę.

 

Jednym słowem – kierując się zasadą „value for money” - oferujemy wysoką wartość za rozsądną cenę.

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień pod adresem angos@angos.com.pl

Szybka i bezpłatna wycena usługi!

  ZADZWOŃ: +48 12 634 24 77

tłumaczenie dokumentów samochodowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *