Tłumaczenia dla branży rolniczej

wpis w: poradnik | 0

Specjalistyczne tłumaczenia techniczne z szeroko pojętej branży rolniczej obejmują tłumaczenia instrukcji obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, specyfikacji nawozów i środków ochrony roślin, dokumentacji technicznych dla agrobiznesu, tłumaczenia norm, dokumentacji finansowych, badań naukowych i artykułów branżowych, tłumaczenia licencji i dyrektyw unijnych oraz tłumaczenia tekstów marketingowych.

Oferujemy również specjalistyczne tłumaczenia ustne podczas międzynarodowych konferencji i targów rolniczych, międzynarodowych spotkań branżowych i warsztatów dla agrobiznesu.

Wiedza i doświadczenie naszych tłumaczy w takich dziedzinach jak ogrodnictwo, pszczelarstwo, zootechnika, leśnictwo, warzywnictwo, winogrodnictwo czy rolnictwo ekologiczne dają gwarancję realizacji zleceń na najwyższym poziomie i są na bieżąco uzupełniane o aktualne trendy i wymagania, również pod względem dyrektyw Unii Europejskiej.

Poniżej fragment instrukcji obsługi maszyny do kremowania miodu. Tłumaczenie techniczne z j. angielskiego na j. polski wykonaliśmy na zlecenie naszego stałego Klienta – wiodącego polskiego producenta sprzętu pszczelarskiego.

„Świeży miód pozostaje gęsty i przezroczysty. W miarę upływu czasu ulega on naturalnej krystalizacji. Odpowiednia dla krystalizacji temperatura mieści się w zakresie 16-18°C. Przy wyższych temperaturach proces krystalizacji spowalnia i kryształy uzyskują większe rozmiary.

Podgrzanie miodu do temperatury 40°C i utrzymanie jej przez kilka dni powoduje przejście miodu ze stanu skrystalizowanego (miód zestalony - krupiec) do postaci płynnej (patoka).

Kremowanie to szybka i prosta metoda wytwarzania miodu kremowanego. Proces ten obejmuje dodawanie miodu skrystalizowanego (krupiec) do świeżo odwirowanego i klarownego miodu płynnego (patoka) w celu zainicjowania kontrolowanej krystalizacji drobnoziarnistej (postać kremowa). Proces kremowania miodu należy przeprowadzać w powtarzających się cyklach.”

Naszym stałym Klientom oferujemy dogodne warunki współpracy, elastyczne podejście do każdego zlecenia, dedykowany zespół tłumaczy wyspecjalizowanych w konkretnej dziedzinie oraz konkurencyjne ceny.

 

Zaufaj naszemu doświadczeniu! Bezpłatna wycena zleceń na angos@angos.com.pl

Zapraszamy do współpracy!

Zostaw Komentarz