Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau

wpis w: informacje | 0

79 lat temu 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Dachau i Sachsenhausen. W rocznicę Sonderaktion Krakau, 6. listopada, Uniwersytet Jagielloński obchodził Dzień Pamięci.

Delegacje krakowskich szkół wyższych złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach zasłużonych profesorów i naukowców, a w auli Collegium Novum UJ odbyły się uroczystości z udziałem rodzin aresztowanych profesorów, byłych studentów tajnego nauczania, rektorów krakowskich uczelni i korpusu dyplomatycznego. Oddano hołd wszystkim, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach drugiej wojny światowej i tym, którzy tworzyli historię najstarszej polskiej uczelni.

Biuro Tłumaczeń ANGOS miało zaszczyt obsługiwać to wydarzenie zapewniając profesjonalnych tłumaczy symultanicznych języka angielskiego i niezbędny sprzęt do tłumaczeń.

Nasza oferta obejmuje również tłumaczenia pisemne (zwykłe i przysięgłe). Realizujemy zlecenia m.in. w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim, szwedzkim, czeskim, rumuńskim, słowackim, hiszpańskim, włoskim.

Na życzenie przygotujemy bezpłatną wycenę usługi.

Zapraszamy do kontaktu!     angos@angos.com.pl

 

 

Fot. Anna Wojnar, Adam Koprowski, Jerzy Sawicz

Zostaw Komentarz