Co to jest tłumaczenie symultaniczne?

wpis w: informacje, poradnik | 0

tłumaczenia symultaniczne ANGOS Kraków

Tłumaczenie symultaniczne to tłumaczenie ustne wykonywane w dowolnych parach językowych. Jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów tłumaczeń, wymagający od tłumacza przede wszystkim doskonałego opanowania języka, refleksu i podzielności uwagi.

Profesjonalni tłumacze symultaniczni pracują parami w dźwiękoszczelnych kabinach i zmieniają się co 15 minut, aby utrzymać maksymalny poziom koncentracji.

Obsługa konferencji wielojęzycznych wymaga zapewnienia po jednej parze profesjonalnych tłumaczy dla każdej pary języków. Najpopularniejsze to oczywiście tłumaczenia symultaniczne z j. angielskiego i na j. angielski oraz tłumaczenia symultaniczne z j. niemieckiego i na j. niemiecki.  Inne rodzaje to tłumaczenia symultaniczne w j. rosyjskim, hiszpańskim, francuskim, czeskim i wiele innych.

Tłumaczenia symultaniczne rozlicza się wg bloków 4- lub 8-godzinnych.

Oprócz dobrego tłumacza do tłumaczenia symultanicznego potrzebny jest odpowiedni sprzęt tzn. dźwiękoszczelna kabina oraz odbiorniki i słuchawki dla uczestników spotkania.

Obsługa techniczna konferencji i międzynarodowych spotkań oraz profesjonalne tłumaczenie symultaniczne w różnych językach to usługi oferowane przez Biuro Tłumaczeń ANGOS.

Więcej informacji na https://www.angos.com.pl/organizacja-konferencji-tlumaczenia-konferencji/

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ciekawą i bogatą historią przekładów konferencyjnych: https://www.angos.com.pl/co-nowego/

 

Zapraszamy do współpracy!

 

Zostaw Komentarz