Portugalia – język portugalski, porto, fado i pastéis de nata

wpis w: Bez kategorii, informacje | 0

Portugalia – język portugalski, porto, fado i pastéis de nata

Z czym kojarzy się nam Portugalia? Fani piłki nożnej powiedzą – z Cristiano Ronaldo, dla miłośników sportów samochodowych to rajd Azory, dla melomanów – muzyka fado, dla miłośników wina – vinho verde i porto, a dla smakoszy – bacalhau (dorsz) i pastéis de nata (budyniowe ciasteczka). Portugalia to kraj, który warto odwiedzić, ale może się okazać, że jeden raz to za mało. Bez względu na to, czy szukasz pięknych krajobrazów, wspaniałej architektury, przygody czy dobrego wina, Portugalia potrafi oczarować bogactwem atrakcji, ciekawą kulturą i wyśmienitą kuchnią 🙂

Język portugalski (língua portuguesa, português), wywodzący się z języka galicyjskiego używanego w północno-zachodniej Hiszpanii i łaciny, jest używany przez ponad 250 milionów osób (oprócz Portugalii, także w Angoli, Brazylii, Republice Zielonego Przylądka, Guinea-Bissau, Mozambiku, na Wyspach Świętego Tomasza i na Wyspie Książęcej). W północno-wschodniej części kraju (okolice Miranda do Douro) używany jest oficjalnie i nauczany również w szkołach dialekt, tzw. język mirandyjski, którym posługuje się ok. 15 000 osób.

Biuro Tłumaczeń Angos oferuje tłumaczenia pisemne (zwykłe i przysięgłe) oraz ustne w języku portugalskim oraz w innych językach takich jak: język angielski, język francuski, język rosyjski, język rumuński, język włoski, język szwedzki, język słowacki, język czeski, język hiszpański, język arabski i wiele innych.

Wybierając nasze Biuro, masz pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie przez wykwalifikowanych specjalistów, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zapytaj o bezpłatną wycenę tłumaczenia! Napisz do nas na angos@angos.com.pl

Zostaw Komentarz