Uroczystości 655. urodzin Uniwersytetu Jagiellońskiego – ANGOS tłumaczenia

wpis w: informacje | 0

„655. rocznica powołania do życia Akademii Krakowskiej, Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego, to dla nas dzień szczególny, dzień wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae.” - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego 10. maja 2019. Podczas tych uroczystości medalem „Merentibus” uhonorowano Profesora Mario Suwalsky`ego, chemika polskiego pochodzenia, za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie badań nad błonami naturalnymi i modelowymi, promowanie polskiej nauki i kultury w Chile i w innych krajach Ameryki Południowej i Środkowej  oraz za rozwój współpracy naukowej między Uniwersytetem Jagiellońskim a Universidad de Concepción.

Uroczystościom  Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego towarzyszyły wydarzenia kulturalne i sportowe. 10. maja na dziedzińcu Collegium Maius wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego Słowianki, Chór Akademicki Camerata Jagellonica i orkiestra kameralna Uniwersytetu Jagiellońskiego All In Orchestra, a w sobotę 11. maja w Zakolu Wisły rywalizowano o Puchar JM Rektora UJ podczas Regat ósemek wioślarskich. Na kampusie UJ zorganizowano również bieg charytatywny BohateRun#3.

Biuro Tłumaczeń ANGOS miało ogromny zaszczyt uczestniczenia w tym doniosłym wydarzeniu służąc profesjonalnym wsparciem językowym (tłumaczenie symultaniczne w j. angielskim) i technicznym (kabiny i sprzęt niezbędny do tłumaczeń symultanicznych).  Organizatorom dziękujemy za okazane zaufanie 🙂

 

Fot. Anna Wojnar i Adam Koprowski

Napisz do nas na angos@angos.com.pl Otrzymasz bezpłatną wycenę usługi.

 

+48 12 634 24 77 angos@angos.com.pl

 

Więcej o naszej ofercie przeczytasz na https://www.angos.com.pl/uslugi/

Zapraszamy do współpracy 🙂

 

Zostaw Komentarz