Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa dla prof. sir Leszka Borysiewicza na Uniwersytecie Jagiellońskim – ANGOS Tłumaczenia Kraków

wpis w: Bez kategorii, informacje | 0

Tradycja wyróżniania doktoratem honorowym zapoczątkowana przez Uniwersytet Jagielloński w roku 1815, kiedy to w Dyrekcji Edukacji Narodowej domagano się uprawnień do "dawania zaszczytu doktoratu mężom, którzy się w świecie literackim wsławili przez pisma swoje uczone i pożyteczne, które to dyplomata nazywają się honorifica, dla rozróżnienia ich od tych, które drogą zwyczajną udzielane bywają", jest pielęgnowana do dziś. Tytułem Doctor honoris causa (łac. „doktor dla zaszczytu”) wyróżnia się osoby szczególnie zasłużone dla nauki i kultury, o wysokim statusie społecznym lub naukowym.

10. kwietnia 2019 do grona doktorów honoris causa Almae Matris Jagellonicae dołączył prof. sir Leszek Borysiewicz – wybitny immunolog, mający ogromny wkład w rozwój badań nad immunologicznym podłożem zakażeń wirusowych i nowotworów złośliwych indukowanych wirusami, badań w zakresie immunoterapii oraz opracowanie szczepionki przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego. Prof. sir Leszek Borysiewicz jest członkiem m.in. The Royal Society i Cancer Research UK i laureatem licznych nagród m.in. Orderu Imperium Brytyjskiego, nadanego mu przez Królową Elżbietę II w roku 2001 oraz Royal Society of Medicine Jephcott Gold Medal i Royal College of Physicians Moxon Trust Medal.

Biuro Tłumaczeń ANGOS po raz kolejny miało zaszczyt obsługiwać uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Jagiellońskim, zapewniając profesjonalnych tłumaczy symultanicznych języka angielskiego oraz niezbędny sprzęt (kabinę i słuchawki).

Nasza bogata oferta obejmuje również tłumaczenia ustne (konsekutywne, symultaniczne i szeptane) w innych językach m. in. w j. rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim, rumuńskim, włoskim i in.

Wykonujemy także tłumaczenia pisemne – zwykłe i przysięgłe, techniczne, medyczne, finansowe, marketingowe, prawnicze, tłumaczenia stron internetowych i wiele innych.

Zapraszamy do kontaktu! Bezpłatna wycena w ciągu kilku minut 😊

Napisz do nas na angos@angos.com.pl

 

Fot. Uniwersytet Jagielloński

Zostaw Komentarz