Szkoły doktorskie zainaugurowały pierwszy rok akademicki – ANGOS Tłumaczenia

wpis w: informacje | 0

Od 1. października 2019, w wyniku reformy szkolnictwa wyższego, na polskich uczelniach pojawiły się szkoły doktorskie. 27. listopada na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się uroczysta inauguracja roku czterech takich szkół.

Wszyscy rozpoczynający studia w szkole doktorskiej otrzymają specjalne stypendium. Po dwóch latach nastąpi weryfikacja wyników. Ocena pozytywna będzie oznaczała wyższe stypendium, negatywna -  zakończenie nauki w szkole doktorskiej.

Więcej o nowych formach kształcenia doktorantów na Uniwersytecie Jagiellońskim można przeczytać na:

https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/144019440

Podczas Inauguracji Rektor UJ prof. Wojciech Nowak powiedział m.in.:

„Jestem przekonany, że te merytorycznie wybrane szkoły sprawią, że nasi doktoranci będą jeszcze lepsi. Zaczynamy kształcenie w zupełnie nowej rzeczywiści. Jestem przekonany, że sprostamy temu. Dziękuję osobom, które w tym roku akademickim wybrały tę nowatorską ścieżkę kariery naukowej.”

Wykład inauguracyjny O istocie poznania naukowego” wygłosiła prof. Maria Flis, kierownik Zakładu Antropologii Społecznej UJ, cytując w nim fragment wiersza Adama Asnyka  „Daremne żale”: "Świat wam nie odda, idąc wstecz, znikomych mar szeregu, nie zdoła ogień ani miecz powstrzymać myśli w biegu"…

Profesjonalne tłumaczenie symultaniczne w języku angielskim podczas tej uroczystości oraz system do tłumaczeń symultanicznych (kabina i słuchawki) wraz z obsługą techniczną zapewniło Biuro Tłumaczeń ANGOS.

Realizujemy zlecenia na tłumaczenia pisemne i ustne w wielu językach i specjalnościach. Więcej o naszej ofercie przeczytasz na https://www.angos.com.pl/uslugi/

 

Wycenę tłumaczeń wysyłamy szybko i bezpłatnie!

Napisz do nas na angos@angos.com.pl.

Zapraszamy do współpracy 🙂

 

 

Fot. Anna Wojnar

Napisz do nas na angos@angos.com.pl Otrzymasz bezpłatną wycenę usługi.

 

+48 12 634 24 77 angos@angos.com.pl

 

Więcej o naszej ofercie przeczytasz na https://www.angos.com.pl/uslugi/

Zapraszamy do współpracy 🙂

 

Zostaw Komentarz